Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/zeleznikm/moniawlosek.pl/public_html/wp-config.php:1) in /home/klient.dhosting.pl/zeleznikm/moniawlosek.pl/public_html/wp-includes/feed-rss2.php on line 8
Monia Wlosek https://moniawlosek.pl/ z pasją do damskiej elegancji Sat, 23 Jan 2021 13:36:52 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.5.2 https://moniawlosek.pl/wp-content/uploads/2021/01/cropped-ikona-okragla-100x100.png Monia Wlosek https://moniawlosek.pl/ 32 32 Jak wybrać ciepłą kurtkę zimową? Część 2 – puch https://moniawlosek.pl/blog/jak-wybrac-ciepla-kurtke-zimowa-czesc-2-puch/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=jak-wybrac-ciepla-kurtke-zimowa-czesc-2-puch https://moniawlosek.pl/blog/jak-wybrac-ciepla-kurtke-zimowa-czesc-2-puch/#respond Thu, 21 Jan 2021 15:08:23 +0000 https://moniawlosek.pl/?p=232 Czy wiecie, co sprawia, że kurtka puchowa jest taka ciepła? Istotne, jak nie najistotniejsze znaczenie ma w tym przypadku puch. Ale… puch puchowi nie równy. Aby właściwie spełnił swoją rolę, musi charakteryzować się określonymi właściwościami. Postaramy się Wam to przybliżyć. PUCH GĘSI CZY KACZY? Najpopularniejszy...

Artykuł Jak wybrać ciepłą kurtkę zimową? Część 2 – puch pochodzi z serwisu Monia Wlosek.

]]>
Czy wiecie, co sprawia, że kurtka puchowa jest taka ciepła? Istotne, jak nie najistotniejsze znaczenie ma w tym przypadku puch. Ale… puch puchowi nie równy. Aby właściwie spełnił swoją rolę, musi charakteryzować się określonymi właściwościami. Postaramy się Wam to przybliżyć.

PUCH GĘSI CZY KACZY?

Najpopularniejszy jest puch kaczy i gęsi. Ten pierwszy jest również bardzo dobry jakościowo, ale to puch gęsi uważany jest za bezkonkurencyjny przy produkcji najcieplejszych kurtek zimowych. W porównaniu do puchu kaczego charakteryzuję się m.in. lepszą sprężystością, a co za tym idzie skutecznej izoluje. W naszych kurtach, zdecydowałyśmy się na wypełnienie naturalnym puchem gęsim. Porozmawiajmy więc o jego zaletach. 

SPRĘŻYSTOŚĆ PUCHU

Najważniejszą cechą puchu jest jego sprężystość. Decyduje ona o ilości powietrza zatrzymanego przez znajdujące się w nim mikrowłókna. Co za tym idzie, im bardziej sprężysty jest puch, tym więcej powietrza jest w stanie wyłapać. W zasadzie, kurtki puchowe wypełnione są powietrzem, które zatrzymuje wokół siebie puch. Wspomniane powietrze doskonale magazynuję ciepło wytwarzane przez ludzkie ciało i tak naprawdę to ono odpowiada za to, że kurtka jest ciepła, bez obawy przegrzania organizmu. Puch potrafi przystosować się do temperatury ciała, a dzięki swojej przewiewności szybko i sprawnie odprowadza nadmiar wilgoci. Wbrew temu co mogłoby się wydawać, kurtka puchowa, aby była ciepła nie może więc być wypełniona zbyt dużą ilością puchu.

Wspomnianą sprężystość wyraża się w tak zwanych cubic inches, w skrócie cu.in. W wyrobach dobrych producentów wartość ta zaczyna się od 550 cuin’ów, a najlepsi producenci np. odzieży dla himalaistów stosują puch o sprężystości rzędu 850-900 cuin’ów.

Nasze kurtki Monia Wlosek wypełnione są puchem o sprężystości 800 cuin’ów.

Wygląd drobinek puchu w zależności od jego sprężystości.

LEKKOŚĆ I KOMPRESYJNOŚĆ

Opisywana powyżej sprężystość wpływa nie tylko na izolację cieplną.

Decyduję także o piórkowej wadze naszych wyrobów. Im puch jest bardziej sprężysty, tym potrzeba go mniej przy zachowaniu takich samych właściwości termicznych.

Co więcej, ma ona przełożenie na bardziej praktyczną część produktów puchowych. Kurtki są łatwiejsze w pakowaniu, nie tracąc przy tym wysokich parametrów po rozprężeniu. Próbowaliście już spakować naszą kurtkę w dołączony do niej pokrowiec? 🙂

PUCH A PIERZE

Kolejną bardzo ważną kwestią, wpływającą na izolację cieplną kurtki jest stosunek ilości puchu do pierza.

Niestety uzyskanie czystego, w 100% naturalnego puchu jest wręcz niemożliwe. Oczywiście, im więcej puchu tym lepiej, ponieważ pierze nie jest ani lekkie, ani sprężyste, a co za tym idzie nie jest też odpowiednim izolatorem.

W naszych kurtkach stosujemy wypełnienie zawierające aż 90% puchu, a tylko do 10% pierza. Oczyszczenie puchu do takiego poziomu jest bardzo pracochłonne, a przy tym również kosztowne.

POZYSKIWANIE PUCHU

Firma, z którą nawiązaliśmy współprace, od wielu lat dzięki tradycji i doświadczeniu tworzy unikatowy w skali światowej puch. Zajmuję się ona nie tylko pozyskiwaniem i przetwarzanie surowca, ale także posiada i nadzoruję własnym zakład wylęgowy i fermę hodowlaną. Polska Biała Gęś Kołudzka, z której pozyskiwany jest najwyższej jakości surowiec, hodowana jest wolnowybiegowo na rozległych, zielonych pastwiskach, ze swobodnym dostępem do wody, naturalnego pokarmu oraz schronienia. Ma to ogromne znaczenie, dla odpowiedniego rozwoju ich upierzenia.

Dbając o utrzymanie najwyższej jakości surowca, firma ta stosuję unikalną w skali światowej metodę ręcznego zdejmowania okrywy pierzowej. W przeciwieństwie do najpopularniejszej metody mechanicznej, jest to proces czasochłonny i kosztowny, ale nie uszkadza struktury puchu i pozwala maksymalnie ograniczyć ilość zanieczyszczeń biologicznych, które mają niekorzystny wpływ na trwałości produktów puchowych, ich zapach oraz możliwość rozwoju pleśni i grzybów.

W zakładzie pierzarskim odbywa się nie tylko proces produkcyjny, ale również kontrola jakości prowadzona na kilku etapach produkcji, zarówno przez laboratorium zakładowe, ale także przez niezależne instytuty badawcze, takie jak IDFL Europe, IDFL USA czy Qtec Japan.

CERTYFIKATY

Stosowany przez nas puch spełnia najwyższe rygorystyczne standardy w zakresie jakości i dobrostanu zwierząt oraz całego łańcucha produkcji, co potwierdzają certyfikaty, takie jak Down pass, ISO, RDS, TDS Oeko-Tex klasa I czy J-TAS.

PRZYJAZNY

Kilkuetapowy proces produkcyjny puchu, pozwala uzyskać produkt nieskazitelnie czysty, bezwonny oraz pozbawiony ciał obcych. Sterylizacja w temperaturze powyżej 120 stopni Celsjusza zapewnia pozbycie się wszystkich możliwych alergenów, drobnoustrojów i roztoczy. Z pewnością puch w naszych kurtkach jest produktem antyalergicznym.

Nasza kremowa krótka kurtka z wypełnieniem puchowym o sprężystości 800 cuin’ów.

PUCH A WYPEŁNIENIE SYNTETYCZNE

Powyżej starałyśmy się Wam przedstawić najważniejsze cechy naturalnego puchu gęsiego. Jak to się ma zatem do wciąż powszechnie stosowanego w kurtach zimowych wypełnienia syntetycznego?

Niewątpliwie największą zaletą włókien poliestrowych jest ich cena, znacznie niższa od naturalnego puchu. Wspomniane wypełnienie syntetyczne cechuję się jednak dużo mniejszą sprężystością, a co za tym idzie gorszą izolacją cieplną. Kurtki takie są więc sporo cięższe i sztywniejsze, i nie tak przyjemne w użytkowaniu, jak mięciutkie kurtki puchowe.

Mamy nadzieję, że udało nam się w skrócie przedstawić najważniejsze cechy naturalnego puchu stosowanego w naszych kurtkach. My zdecydowanie nie wyobrażamy już sobie bez niego zimy! Bo któż z nas nie chciałby w mroźne dni obrosnąć w piórka? 🙂

Artykuł Jak wybrać ciepłą kurtkę zimową? Część 2 – puch pochodzi z serwisu Monia Wlosek.

]]>
https://moniawlosek.pl/blog/jak-wybrac-ciepla-kurtke-zimowa-czesc-2-puch/feed/ 0
Jak wybrać ciepłą kurtkę zimową? Część 1 – detale https://moniawlosek.pl/blog/jak-wybrac-ciepla-kurtke-zimowa-czesc-1/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=jak-wybrac-ciepla-kurtke-zimowa-czesc-1 Sun, 17 Jan 2021 08:00:07 +0000 https://moniawlosek.pl/?p=175 Czasem oglądając dwie, na pierwszy rzut oka podobne kurtki, nie zauważamy różnic istotnie wpływających na ich wartość. Wydaje nam się, że są podobne, dopóki nie zaczniemy im się uważnie przyglądać i analizować chociażby tego z jakich materiałów zostały wykonane. Na co więc zwracać szczególną uwagę?...

Artykuł Jak wybrać ciepłą kurtkę zimową? Część 1 – detale pochodzi z serwisu Monia Wlosek.

]]>
Czasem oglądając dwie, na pierwszy rzut oka podobne kurtki, nie zauważamy różnic istotnie wpływających na ich wartość. Wydaje nam się, że są podobne, dopóki nie zaczniemy im się uważnie przyglądać i analizować chociażby tego z jakich materiałów zostały wykonane. Na co więc zwracać szczególną uwagę? Postaramy się Wam to przybliżyć.

W przypadku kurtki puchowej istotne są przede wszystkim:

  • jakość tkaniny i dodatków,
  • jakość puchu,
  • detale zwiększające funkcjonalność kurtki.

Projektując nasze wyroby, skupialiśmy się na tym, aby nie tylko ładnie wyglądały, ale także właściwie spełniały swoją rolę. Aby były po prostu ciepłe. Ogromną rolę, w tym przypadku odgrywa przede wszystkim jakość puchu i tkaniny. Na tym skupimy się w naszych kolejnych artykułach.

W dalszej części przedstawimy natomiast detale, zarówno te, które mają wpływ na praktyczność naszych kurtek, jak i takie, które cieszą nasze kobiece oko.

Elementy zwiększające funkcjonalność

Kurtka krótka

Myślę, że większości z nas zdarzyło się chociaż raz wyjść z domu w zimie bez czapki. Pamiętacie to uczucie, gdy zimny wiatr owiewa nasze uszy i głowę? Od razu robi nam się zimno. Na oddziaływanie chłodu najbardziej narażona jest przecież nasza głowa, przez którą ucieka dużo ciepła. Wówczas bardzo funkcjonalną częścią kurtki okazuję się kaptur.

W naszym modelu jest on na tyle duży, że zmieści się pod nim nawet gruba czapka. Dodatkowo, jego rozmiar i kształt jest dobrany tak, aby dobrze komponował się z resztą kurtki, a zintegrowane z nim ściągacze pozwalają na odpowiednie dopasowanie na naszych potrzeb. Warto dodać, że kaptur jest odpinany.

Na fakt, że kurtka jest ciepła wpływa również wysoka stójka, która zapięta pod szyję, nawet bez szalika, chroni przed wiatrem.

Kurtka krótka posiada m. in. funkcjonalny, odpinany kaptur, kryte zamki i napy.

Kolejnym szczegółem, na który warto zwrócić uwagę są wewnętrzne ściągacze w rękawach. Dopasowane do nadgarstka, niejako zamykają kurtkę nie pozwalając przedostać się zimnemu powietrzu do środka. Poprzez to, że znajdują się wewnątrz, są niewidoczne, co wpływa również na estetykę.

Co równie ważne, kurtka posiada odpowiednio dopasowaną długość. Zaprojektowałyśmy ją nieco dłuższą, tak aby było w niej ciepło.

Długi płaszcz

Drugi nasz produkt z aktualnej kolekcji zimowej jest ciepły przede wszystkim z uwagi na swoją długość. Fason ten jest również bardzo elegancki poprzez zastosowanie odpowiednich cięć, które modelują sylwetkę. Wyglądamy w nim po prostu na szczuplejsze.

Płaszcz posiada duży, szalowy kołnierz, którym możemy się dosłownie otulić. Doskonale chroni przed wiatrem i chłodem, przez co nie potrzebujemy do niego szalika.

Cieszące oko szczegóły

Tymczasem, dla nas kobiet ogromną wartość ma również estetyczne wykonanie oraz cieszące oko dodatki.

Uroczy wygląd naszych produktów zawdzięczamy także kilku sprytnie ukrytym dodatkom. Zarówno kurtki jak i płaszcze posiadają kryte zamki i napy, dzięki czemu uzyskują bardzo elegancki wygląd. Warto zwrócić uwagę również na zewnętrzne, pomysłowo wkomponowane, dosłownie ukryte boczne kieszenie posiadające również kryte zamki. Z kolei we wnętrzu modeli znajdują się również: różowa taśma uzupełniająca naszą metkę oraz kieszonka z zamkiem w tym samym kolorze. To właśnie takie elementy sprawiają, że produkt staję się wyjątkowy.

Kieszenie w naszych kurtach i płaszczach wkomponowane są boczne przeszycia. Dzięki temu są niemal niewidoczne.
Różowa taśma w zestawieniu z metką.

Chcemy również przypomnieć, że do każdego naszego produktu możemy dołączyć pokrowiec (widoczny na tytułowym zdjęciu). Spakowana w niego kurtka jest bardzo małych rozmiarów i wygląda jak poduszka „jasiek”. Ciekawostką jest to, że na wspomnianej fotografii widoczny jest granatowy pokrowiec, w który spakowany jest płaszcz w rozmiarze 42. 🙂

Jak widzicie, z pozoru niewielkie szczegóły potrafią mieć ogromny wpływ na użytkowanie kurtki zimowej. Dobrze wkomponowane, nie przesadzone potrafią sprawić, że będzie ona nie tylko ładnie wyglądać, ale również sprawiać przyjemność w codziennym użytkowaniu.

Już niebawem wszystko o puchu.

Artykuł Jak wybrać ciepłą kurtkę zimową? Część 1 – detale pochodzi z serwisu Monia Wlosek.

]]>
Jak powstają nasze produkty? https://moniawlosek.pl/szycie/jak-powstaja-nasze-produkty/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=jak-powstaja-nasze-produkty https://moniawlosek.pl/szycie/jak-powstaja-nasze-produkty/#respond Sun, 10 Jan 2021 20:44:00 +0000 https://moniawlosek.pl/?p=77 Dzień dobry! Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda proces produkcji odzieży? Od czego należy zacząć? Ktoś powie, od pomysłu! Dokładnie tak, ale pomysł to trochę za mało. Potrzebujemy dokładnego projektu, a po wyborze materiałów i dodatków dostosowanych do naszych potrzeb, możemy rozpocząć prace w zakładzie...

Artykuł Jak powstają nasze produkty? pochodzi z serwisu Monia Wlosek.

]]>
Dzień dobry!

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda proces produkcji odzieży? Od czego należy zacząć? Ktoś powie, od pomysłu! Dokładnie tak, ale pomysł to trochę za mało. Potrzebujemy dokładnego projektu, a po wyborze materiałów i dodatków dostosowanych do naszych potrzeb, możemy rozpocząć prace w zakładzie krawieckim. Jesteście ciekawi? Postaramy się Wam to przybliżyć.

Pomysł i projekt

Wszystko zaczęło się od pomysłu mojej mamy Moniki. Krawiectwo to nie jest tylko jej zawód, ale również niesamowita pasja. Posiada ogromne doświadczenie, nie tylko w samym szyciu, ale również w przygotowaniu i kontroli produkcji. Jest profesjonalistą i estetką. Zawsze stara się, aby gotowe ubranie było jak najlepiej dopasowane do osoby, która będzie go nosić.

To właśnie moja mama zaprojektowała, z moją małą pomocą :), naszą pierwszą zimową kolekcje. Przygotowała również wszystkie niezbędne szablony oraz osobiście nadzorowała proces szycia i kontroli jakości.

Przygotowanie szablonów

Na początku, gdy wiemy już jak ma wyglądać nasz gotowy produkt, przygotowujemy szablon bazowy. Na jego podstawie odszywamy pierwszy model. Mierzymy, oglądamy i sprawdzamy, czy nie trzeba nanieść poprawek.

Następnie, wprowadzamy szablon do komputera za pomocą specjalnej tablicy. Proces ten nazywa się digitalizacją.

Kolejny krok to stopniowanie, czyli dostosowywanie szablonu do różnych rozmiarów. Służą do tego programy komputrowe, np. InvenTex.

Następnie, ponownie odszywamy modele, tym razem w najmniejszym i największym rozmiarze.

Jeżeli wszystko jest w porządku, pozostaje nam już tylko przygotowanie układów kroju. Program komputerowy układa nasze szablony tak, aby można było skroić tkaninę w najbardziej ekonomiczny sposób, czyli zostawiając jak najmniejsze straty materiału. Na koniec, drukujemy gotowe szablony na ploterze i przekazujemy je na krojownie.

Krojownia

Na podstawie przygotowanych szablonów, przy pomocy katera, w sposób wielowarstwowy (wiele warstw tkaniny, ułożonych jedna na drugiej) wycinane są wykroje. Wspomniany kater, czyli w uproszczeniu automatyczna krojownia, zastępuję krojczego, który jeszcze niedawno przy pomocy specjalnego noża, wykrawał elementy ręcznie.

Następnie, wszystkie wykroje są numerowane po to, aby uniknąć sytuacji w której jakiś element gotowego wyrobu różni się odcieniem, ponieważ pochodzi z innej belki tkaniny.

Szwalnia

W przypadku kurtek puchowych, przygotowane wykroje na początku są pikowane, obszywane i napychane puchem, a dopiero później zszywane do gotowego wyrobu.

Wspomniane pikowanie to nic innego, jak zszywanie dwóch tkanin, w środku których znajduję się puch. Ma to na celu równomierne rozłożenie ocieplenia oraz, co ma dla nas duże znaczenie, nadaje kurtce unikalny wygląd. 🙂

Kolejnym etapem jest szycie. Wykorzystuję się do tego różnego rodzaju maszyny, jak np. stebnówkę (czyli podstawową maszynę każdej szwalni), specjalną maszynę do wszywania rękawów czy maszynkę pneumatyczną do nap.

Kontrola jakości

W tym ostatnim już etapie, osobiście sprawdzamy, czy produkt nie posiada wad oraz, czy jest estetycznie wykonany. W tym momencie, odbywa się także kosmetykowanie, czyli oczyszczanie produktu ze zbędnych nitek oraz metkowanie.

Zdjęcie detali jednej z naszych kurtek. Elegancka podszewka, kryte napy oraz zamek.

W naszym przypadku kontrola jakości ma szczególne znaczenie. Zależy nam na tym, aby klient otrzymał produkt wykonany z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Bardzo chcemy, aby nasze kurtki pod tym względem wyróżniały się na tle innych tego typu produktów.

Tak wygląda (w dużym skrócie, rzecz jasna) proces powstawania odzieży. Nie sposób niestety całości tego zagadnienia dokładnie omówić w jednym artykule. W każdym razie, mamy nadzieję, że chociaż trochę wyjaśniłyśmy Wam, jak powstają nasze kurtki. W przyszłości możecie spodziewać się rozwinięcia tematu produkcji odzieży i dokładniejszego opisu poszczególnych jego etapów. 🙂

Artykuł Jak powstają nasze produkty? pochodzi z serwisu Monia Wlosek.

]]>
https://moniawlosek.pl/szycie/jak-powstaja-nasze-produkty/feed/ 0