Jak wybrać ciepłą kurtkę zimową? Część 1 – detale
01/17/2021

Czasem oglądając dwie, na pierwszy rzut oka podobne kurtki, nie zauważamy różnic istotnie wpływających na ich wartość. Wydaje nam się, że są podobne, dopóki nie zaczniemy im się uważnie przyglądać i analizować chociażby tego z jakich materiałów zostały wykonane. Na co więc zwracać szczególną uwagę? Postaramy się Wam to przybliżyć.

W przypadku kurtki puchowej istotne są przede wszystkim:

  • jakość tkaniny i dodatków,
  • jakość puchu,
  • detale zwiększające funkcjonalność kurtki.

Projektując nasze wyroby, skupialiśmy się na tym, aby nie tylko ładnie wyglądały, ale także właściwie spełniały swoją rolę. Aby były po prostu ciepłe. Ogromną rolę, w tym przypadku odgrywa przede wszystkim jakość puchu i tkaniny. Na tym skupimy się w naszych kolejnych artykułach.

W dalszej części przedstawimy natomiast detale, zarówno te, które mają wpływ na praktyczność naszych kurtek, jak i takie, które cieszą nasze kobiece oko.

Elementy zwiększające funkcjonalność

Kurtka krótka

Myślę, że większości z nas zdarzyło się chociaż raz wyjść z domu w zimie bez czapki. Pamiętacie to uczucie, gdy zimny wiatr owiewa nasze uszy i głowę? Od razu robi nam się zimno. Na oddziaływanie chłodu najbardziej narażona jest przecież nasza głowa, przez którą ucieka dużo ciepła. Wówczas bardzo funkcjonalną częścią kurtki okazuję się kaptur.

W naszym modelu jest on na tyle duży, że zmieści się pod nim nawet gruba czapka. Dodatkowo, jego rozmiar i kształt jest dobrany tak, aby dobrze komponował się z resztą kurtki, a zintegrowane z nim ściągacze pozwalają na odpowiednie dopasowanie na naszych potrzeb. Warto dodać, że kaptur jest odpinany.

Na fakt, że kurtka jest ciepła wpływa również wysoka stójka, która zapięta pod szyję, nawet bez szalika, chroni przed wiatrem.

Kurtka krótka posiada m. in. funkcjonalny, odpinany kaptur, kryte zamki i napy.

Kolejnym szczegółem, na który warto zwrócić uwagę są wewnętrzne ściągacze w rękawach. Dopasowane do nadgarstka, niejako zamykają kurtkę nie pozwalając przedostać się zimnemu powietrzu do środka. Poprzez to, że znajdują się wewnątrz, są niewidoczne, co wpływa również na estetykę.

Co równie ważne, kurtka posiada odpowiednio dopasowaną długość. Zaprojektowałyśmy ją nieco dłuższą, tak aby było w niej ciepło.

Długi płaszcz

Drugi nasz produkt z aktualnej kolekcji zimowej jest ciepły przede wszystkim z uwagi na swoją długość. Fason ten jest również bardzo elegancki poprzez zastosowanie odpowiednich cięć, które modelują sylwetkę. Wyglądamy w nim po prostu na szczuplejsze.

Płaszcz posiada duży, szalowy kołnierz, którym możemy się dosłownie otulić. Doskonale chroni przed wiatrem i chłodem, przez co nie potrzebujemy do niego szalika.

Cieszące oko szczegóły

Tymczasem, dla nas kobiet ogromną wartość ma również estetyczne wykonanie oraz cieszące oko dodatki.

Uroczy wygląd naszych produktów zawdzięczamy także kilku sprytnie ukrytym dodatkom. Zarówno kurtki jak i płaszcze posiadają kryte zamki i napy, dzięki czemu uzyskują bardzo elegancki wygląd. Warto zwrócić uwagę również na zewnętrzne, pomysłowo wkomponowane, dosłownie ukryte boczne kieszenie posiadające również kryte zamki. Z kolei we wnętrzu modeli znajdują się również: różowa taśma uzupełniająca naszą metkę oraz kieszonka z zamkiem w tym samym kolorze. To właśnie takie elementy sprawiają, że produkt staję się wyjątkowy.

Kieszenie w naszych kurtach i płaszczach wkomponowane są boczne przeszycia. Dzięki temu są niemal niewidoczne.
Różowa taśma w zestawieniu z metką.

Chcemy również przypomnieć, że do każdego naszego produktu możemy dołączyć pokrowiec (widoczny na tytułowym zdjęciu). Spakowana w niego kurtka jest bardzo małych rozmiarów i wygląda jak poduszka „jasiek”. Ciekawostką jest to, że na wspomnianej fotografii widoczny jest granatowy pokrowiec, w który spakowany jest płaszcz w rozmiarze 42. 🙂

Jak widzicie, z pozoru niewielkie szczegóły potrafią mieć ogromny wpływ na użytkowanie kurtki zimowej. Dobrze wkomponowane, nie przesadzone potrafią sprawić, że będzie ona nie tylko ładnie wyglądać, ale również sprawiać przyjemność w codziennym użytkowaniu.

Już niebawem wszystko o puchu.

Monia Wlosek

Monia Wlosek

W tej samej kategorii

0 komentarzy